یک نماینده مجلس: استارت‌آپ‌ها نیازهایشان را بگویند تا ما راه را پیدا کنیم

امسال در نمایشگاه‌های مختلف مانند تلکام و الکامپ جایگاهی به استارت‌آپ ها برای جلب حمایت سرمایه گذارها یا مسئولین بالادست اختصاص داده شد. اما هنوز در نظر بسیاری از این جوانان حمایت‌ها کافی نیست. یا گاه از نظر سرمایه به بن بست می‌رسند یا قوانین دست وپای آن‌ها را می‌بندد یا سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مربوطه همکاری لازم را نمی‌کنند. مجلس شورای اسلامی یکی از نهادهایی است که می‌تواند با تصمیم‌گیری‌های خود راه گشای استارت‌آپ‌ها باشد.

سهیلا جلودار زاده نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی در خصوص حمایت از جوانان و کارآفرینان در گفتگو با خبرنگار می‌بریم می‌گوید: «این جوانان باید با تشکل های کارآفرین مرتبط باشند تا در اکوسیستمی بتوانند حمایت های لازم را جذب کنند. برای استارت‌آپ پیدا کردن بازار خوب می‌تواند آغاز خوبی باشد تا بتواند نیازهای خودش را از حامیانش تامین کند و زنجیره تولید را هدایت کند.»

جلودارزاده همچنین از حمایت از استارت‌آپ ها و کارآفرینان در مجلس سخن گفت و افزود: «افراد نیاز مورد نظر خود را به ما منعکس کنند تا ما راه را برایشان پیدا کنیم.»

او درباره چگونگی این حمایت نیز می‌گوید: «ما در کمیسیون اجتماعی کارگروه کارآفرینی داریم و جوانان می‌توانند به صورت مستقیم با من مکاتبه کنند تا مسائل‌شان را پیگیری کنم. در خارج از مجلس نیز وضعیت نهضت کارآفرینی را پیگیری می‌کنیم. اتفاقا دیروز با شرکت‌های دانش بنیان در اتاق بازرگانی تهران دیداری داشتیم.  دراین راستا ما باید خودمان تلاش کنیم تا کار ایجاد شود. ما از همه این افراد حمایت می کنیم. چه کارآفرین نود ساله و چه استارت اپ جوان.»

2 دیدگاه برای «یک نماینده مجلس: استارت‌آپ‌ها نیازهایشان را بگویند تا ما راه را پیدا کنیم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *